Decyzją Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz JM Rektora stypendium jest przyznawane na poziomie 9% liczby studentów danego kierunku.
W jaki sposób należy ubiegać się o przyznanie stypendium rektora?
Warunkiem ubiegania się o stypendium rektora jest uzyskanie wymaganej średniej ocen za poprzedni rok akademicki lub posiadanie osiągnięć naukowych, artystycznych albo sportowych .
Stypendium Rektora może otrzymywać student, który:
Student, który chce ubiegać się o stypendium rektora, musi wypełnić wniosek znajdujący się w systemie internetowym Uniwersytetu WISUS w zakładce AKSON/ASIA ( wniosku nie należy drukować do momentu pojawienia się informacji o jego zakwalifikowaniu do decyzji pozytywnej).
Średnią ocen, gdy nie wynika ona z indeksu elektronicznego, należy udokumentować zaświadczeniem z uczeni, na której student uczył się w poprzednim roku akademickim (dotyczy studentów, którzy studia I stopnia ukończyli innej uczelni lub przenieśli się do UMP).
W przypadku posiadanych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych student załącza do wniosku on-line skany tych dokumentów.
Niezłożenie wniosku w wyznaczonym terminie uniemożliwia ubieganie się o to świadczenie w danym roku akademickim.
Po ustalonym terminie składania wniosków o przyznanie stypendium rektora, zwoływana jest Uczelniana Komisja Stypendialna.
Student po zalogowaniu się na swoje konto w systemie WISUS może śledzić historię wniosku (widoczne są wszystkie etapy pracy z wnioskiem).
Termin składania wniosków zakwalifikowanych do decyzji pozytywnej jest podawany corocznie w aktualnościach na stronie UCOS
Dostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie jest warunkiem otrzymania decyzji ostatecznej oraz dokonania przelewu stypendium na konto podane w systemie WISUS.
Decyzja ta jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego.
Odwołanie od decyzji
Studenci, którzy otrzymają negatywną decyzję, mają możliwość złożenia wniosku do Rektora o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wniosek taki wymaga formy pisemnej. Odwołania złożone w formie elektronicznej w systemie ASIA lub w formie papierowej w UCOS.