Aktualizacja wytycznych COVID-19

Drodzy Studenci

W obliczu prawdopodobnego rozwoju pandemii związanego z wariantem omikron, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obecnie obowiązujących wytycznych do końca semestru zimowego.

Zatem do dnia 13 lutego 2022 roku obowiązywać będą następujące zasady:

• wykłady i seminaria prowadzone są w formie zdalnej;
  • ćwiczenia powinny być prowadzone w formie stacjonarnej, zwłaszcza w przypadku zajęć kształtujących umiejętności praktyczne;
  • zajęcia w Studium Wychowania Fizycznego oraz Studium Języków Obcych będą prowadzone zdalnie.

W wyjątkowych sytuacjach, na wniosek koordynatora zajęć, dopuszczamy możliwość zmiany powyższych form zajęć. Decyzję ostateczną podejmuje Dziekan Wydziału/Dyrektor CNJA/Dyrektor Szkoły Doktorskiej, a w przypadku studiów podyplomowych, na wniosek Kierownika Studiów Podyplomowych - Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego lub Dyrektor Generalny.

Ponownie prosimy Państwa o przestrzeganie wszystkich zaleceń epidemicznych. Nie lekceważmy ich! Na zajęciach realizowanych w kontakcie bezpośrednim nadal obowiązują maseczki, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk.

Prosimy także, by w przypadku wystąpienia objawów ze strony układu oddechowego powstrzymać się od aktywności zawodowej i społecznej oraz wykonać test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Zakażenie wariantem omikron daje mniej charakterystyczne niż poprzednie warianty koronawirusa symptomy, często przypominające objawami zwykłe przeziębienie (ból głowy, katar, zmęczenie, ból gardła). Może również wystąpić brak apetytu czy wymioty. Dlatego bardzo ważne jest testowanie się,  gdy tylko wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem. Badania możemy wykonać w naszym punkcie Drive Thru przy ul. Rokietnickiej (informacje dotyczące punktu: https://drive-thru.ump.edu.pl/)

W przypadku potwierdzenia zakażenia prosimy, by poinformować o tym fakcie mailowo na adres: covid@ump.edu.pl. Ułatwi nam to podjęcie szybkich działań zapobiegawczych.

Bardzo prosimy, by do końca obecnego semestru zebrania organizować w formie zdalnej, a jedynie w wyjątkowych sytuacjach spotykać się bezpośrednio. Prosimy także ograniczyć codzienne, bezpośrednie kontakty służbowe i o ile to możliwe korzystać z poczty elektronicznej.

Prosimy także, by na wezwanie obsługi okazywać Unijny Certyfikat Covid – dotyczy to Biblioteki Głównej oraz Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia, gdzie wprowadzone są limity, do których nie wlicza się osób zaszczepionych.

W załączeniu znajdą Państwo aktualizację Wytycznych dla studentów i wykładowców związanych z organizacją kształcenia w roku akademickim 2021/2022 w semestrze zimowym – wprowadzone zmiany wyróżniliśmy kolorem czerwonym.

Prof. Małgorzata Kotwicka

Prorektor ds. Dydaktyki

Prof. Edmund Grześkowiak

Prorektor ds. Studenckich

Dr Rafał Staszewski

Dyrektor Generalny

Wytyczne COVID-19 UMP od dnia 10 stycznia 2022 r.